رینگ لایت چیست و چه کاربردی دارد؟

وقتی سخن از منابع نور مصنوعی به میان می‌آید، موارد بسیاری وجود دارد که هر یک از آنها برای هدف خاصی تولید شده اند. در این مقاله یک نور فوق العاده که در بین ویدیو بلاگرها ، آرایشگران و عکاسان محبوب است، به شما معرفی می‌کنم.

اما چرا این نورها اینقدر محبوب هستند؟ خوب همانطور که در بالا به آن اشاره کردم ، آنها می توانند برای چنین طیف وسیعی از کاربردها استفاده شوند ، به این معنی آن است که در دسترس افراد بیشتری است.

رینگ لایت ها  بسیار ارزان هستند و آنها را به یک منبع روشنایی کاربردی  تبدیل می کند!

رینگ لایت چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست ، یک چراغ حلقهای یا یک نور روشنایی است که به طور معمول توسط چراغ های LED یا فلورسنت روشن می شود. به طور کلی آنها در اندازه های 12 ″ ، 14 و 18 هستند که می توانید دوربین خود را در مرکز دایره نور – که به طور معمول توسط سه پایه نور نگه داشته می شود-، قرار دهید.

از بزرگترین مزیت این نوع نورپردازی این است که شما با فاصله نزدیک و بدون نیاز به تجهیزات مختلف فقط با یک رینگ لایت و یک سه پایه به سوژه خود نور میتابانید و به راحتی عکاسی و فیلم برداری انجام می دهید. تمام عکاسان می دانند که برای نور پردازی مناسب شما به تجهیزات زیاد و گران قیمتی نیازمند هستید که حمل آنها چندان آسان نیست برای همین مورد در این مقاله به صورت دقیق می گویم که رینگ لایت چیست و چگونه می توانید از آن استفاده کنید.

پیشتر گفتم نوع لامپ ها بسیار متفاوت هستند اما من  من شخصاً چراغ های LED را ترجیح می دهم زیرا آنها نور بهتری را تولید می کنند، ماندگاری بیشتری دارند ، دمای رنگ کنترل می شوند و می توان شدت نور آن ها را کم و زیاد کرد. البته تقریبا در اکثر رینگ لایت های جدید تمامی این امکانات در دسترس است. و باید قبل از خرید حتما بدانید از رینگ لایت خود چه انتظاری دارید؟

چه کسانی از رینگ لایت استفاده می کنند؟

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره کردم ، لیست طولانی از افراد خلاق که این چراغ ها را انتخاب می کنند، وجود دارد. من برای ویدئو های شخصی از آن ها استفاده می کنم زیرا نور مناسب کار من را برایم تهیه می کند اما امروزه در صنعت آرایشی بیشترین کاربرد را دارد. مقاله ی رینگ لایت چیست و چه کاربردی دارد را به دوستان آرایشگراتان بفرستید زیرا می دانم بسیار آن ها را راهنمایی خواهد کرد.

برخی دیگر از استفاده ها برای ، پرتره ، بررسی محصولات ، عکاسی ، نورپردازی استودیویی و .. است.

قیمت رینگ لایت چقدر است؟

در آخر باید بگویم که یکی از بزرگترین علل محبوب بودن رینگ لایت ها قیمت های مقرون به صرفه ای که نسبت به دیگر نور ها دارد هستند. در حال حاضر واقعا خرید کیت نور برای فیلمبرداری یا عکاسی از یک محصول و یا یک پرتره ساده توجیح اقتصادی ندارد.  برخی واقعا استفاده ی کارشان از یک حد بالاتر نمی رود و یک رینگ لایت تمام نیازشان را بر طرف می کند.

در مورد قیمت های سایت های دیگر نمی توانم نظری بدهم اما اگر از نگاه شاپ خرید می کنید، رینگ لایت ها در سایز های متفاوتی ارائه می شوند و به دلیل شرایط دلاری نمی توان قیمت دقیقی گفت اما اکنون که این مقاله را می نویسم یعنی در پایان روز های سال 98 رینگ لایت های موجود در نگاه شاپ از 300 هزار تومان تا 2 میلیون تومان وجود دارد که بنا بر استفاده خود می توانید یکی از آن ها را تهیه کنید.

چگونه یک رینگ لایت را نصب و راه اندازی کنیم؟

از زمان اقدام به راه اندازی تا ضبط ویدیئوی اولتان 5 دقیقه به شما زمان می دهم که کارهایی که می گویم را به ترتیب انجام دهید.

  • رینگ لایت را از جعبه در بیاورید
  • سه پایه نور را از جعبه در بیاورید
  • سه پایه را تا ارتفاع دلخواه بالا بیاورید و ارتفاع را مشخص کنید
  • سر پیچی سه پایه را بتاباید و به سمت بالا هدایت کنید
  • رینگ لایت را بردارید و بر روی سر پیچی بچرخانید
  • رینک لایت را روشن کنید

بهترین رینگ لایت کدام است؟

رینگ لایت ها معمولا نام ها و برند ها ی مشخصی در ایران ندارند و هر شرکتی با برند و نام خود آن ها را وارد کرده و به فروش می رساند. اگر برند بودن و اصل بودن رینگ لایتتان برایتان مهم است پیشنهاد می کنم از رینگ لایت ها ی برند زومی استفاده کنید. این رینگ لایت ها طراحی بسیار ظریفی دارند و می توان گفت که از بهترین نوع رینگ لایت هستند. در مقاله ی بهترین رینگ لایت عکاسی بنده بهترین های نگاه شاپ را برایتان توضیح دادم بد نیست سری به آن بزنید.