حسگر تصویر ۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL GN1 سامسونگ رسما معرفی شد

سامسونگ با پیش‌بینی افزایش مصرف حسگرتصویر دوربین موبایل با روی آوردن تولیدکننده‌ها به دوربین‌های چندگانه در این بخش سرمایه گذاری قابل توجهی کرد و حالا پاسخ هم گرفته است. امروز حسگر تصویر ۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL GN1 سامسونگ رسما معرفی شده است که به دلیل بزرگ بودن اندازه هر پیکسل و البته فوکوس دوال پیکسل می تواند جالب توجه باشد.

حسگر تصویر ۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL GN1 سامسونگ

سامسونگ حسگر تصویر جدید ۵۰ مگاپیکسلی خود را با نام ISOCELL GN1 معرفی کرده است. این اولین حسگری است که دارای دو فن آوری Dual Pixel و Tetracell بوده و دارای پیکسل هایی با اندازه 1.2μm است. حالت دوم بدان معنی است که این سنسور برای عکسبرداری در حالت ادغام 4 به 1 تنظیم شده است و تصاویر 12.5 مگاپیکسلی را با پیکسل های عظیم 2.4μm خروجی می دهد.

طبق گفته Yongin Park  مدیر اجرایی عملکرد سنسورهای سامسونگ حسگر تصویر ISOCELL GN1 روش دیگر سامسونگ برای ارائه “سنسورهای با کارایی بالا است که برای متنوع سازی نیازهای بازار ارایه شده است” می باشد.

حسگر تصویر ۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL GN1 سامسونگ

از طرف دیگر Dual Pixel به این معناست که هر پیکسل دارای ۲ فوتودیود است، که به آنها امکان می دهد از همه برای فوکوس استفاده شوند، دقیقا مانند سنسورهای قبل از تصرف تصویربرداری های با وضوح فوق العاده بالا ارایه شده بودند. سامسونگ همچنین از این الگوریتم استفاده می کند و می تواند اطلاعات مربوط به هر یک از روش های عکس را به خودی خود مدیریت کند تا عکس های ۱۰۰ مگاپیکسلی بگیرد. در حالی که مطمئنا قرار دادن یک سنسور ۱۰۰ مگاپیسکلی واقعی بهتر است اما وقتی سطح جزئیات بسیار مهم باشد، این راه حل می تواند مفید باشد.

سامسونگ همچنین فناوری های Smart-ISO ، HDR و EIS را در اختیار ISOCELL GN1 قرار داده است و این سنسور از رزلوشن 8K در ضبط ویدئو ۳۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می کند. تولید انبوه از قبل آغاز شده است و احتمالا به زودی شاهد قرار گرفتن آن روی موبایل ها باشیم.